Skip to main content
BUTENAS viešbutis-restoranas-baras
BUTENAS viešbutis-restoranas-baras

BIRŽAI

Tai vienas seniausių Lietuvos miestų, skaičiuojantis jau penktą savo istorijos šimtmetį. Įsikūrę tarp dviejų upių – Apaščios ir Agluonos bei dviejų ežerų – Širvėnos ir Kilučių, Biržai ypač turtingi išskirtiniais gamtos reiškiniais.

Išskirtinė Biržų gamta

Nuo seno gamta Biržų krašte krečia pokštus: tai vienoje, tai kitoje vietoje įgriūva žemė, sudarydama karstines įgriuvas – smegduobes, jų rajone – daugiau nei 9 tūkstančiai. Žymiausia įgriūva – Karvės ola Karajimiškio kraštovaizdžio draustinyje. Tai geriausiai ištirtas geologinis gamtos paminklas Šiaurės Lietuvoje.

Biržų regioniniame parke pakilus į 32 metrų aukščio Kirkilų kaime esantį apžvalgos bokštą, atsiveria nuostabus 30 karstinių ežerėlių vaizdas. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis.

Vienas gražiausių krašto ežerų – Širvėnos ežeras, per kurį nusidriekęs ilgiausias Lietuvoje pėsčiųjų tiltas, jungiantis Biržų miestą su šiauriniame ežero pakraštyje esančiu Astravo dvaru, iki XX a. priklausiusiu Radvilų ir Tiškevičių giminėms. Šiandieną šis tiltas gausiai lankomas žvejų, jaunavedžių, miestiečių ir miesto svečių, kurie nori pasigrožėti miestu, ežero ramybe ir tiltu pasivaikščioti iki Astravo dvaro.

Kirkilų bokštas – video pristatymas

Daugiau informacijos apie Biržus

BUTENAS
VIEŠBUTIS-RESTORANAS-BARAS

Viešbučio darbo laikas: I-VII: 08:00-20:00.
Svečių atvykimas nuo 16:00, išvykimas iki 11:00.

Restorano ir baro darbo laikas: I-IV: 12:00-23:00, V-VI: 12:00-00:00, VII: 11:00-21:00.

© UAB "Tyla", visos teisės saugomos.